KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13811028

nr 1381 1028

Jenny Nyström

(1854-1946), Sverige

Akvarell, Signerad, "Flicka med påskliljor" förlaga till påskkort. Motivet: 21x17cm, yttermått inklusive ram: 43x37cm

Utrop:

5.000 kr

Såld:

13.000 kr

måndag 22 februari 2021
kl 19:18:11

  • Klassiska
  • 22 feb

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Jenny Nyström

Läs mer om Jenny Nyström